HABERLER
Sektörün Köklü Markası

Dinçer Bakliyat Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Tevfik Dinçer Perakende.org için sorularımızı yanıtladı...

Dinçer Bakliyat’ın kuruluşu ve bugünlere gelişinin öyküsünü sizden dinleyebilir miyiz?

Dinçer Bakliyat’ın kuruluş ve bugünlere geliş sürecinde yaşadığı birçok olayı müsaade ederseniz çok kısa ve özet olarak anlatmak istiyorum. Öncelikle; Dinçer anlayış ve hedef olarak kaliteli mal üretmek, tarımsal ürünlerde en yüksek kalitedeki malın sürekliliğini sağlamak, tüketicisinin damak zevkini okşayacak bir çalışmayı amaç edinmiştir. Dinçer, gıda ve bakliyat piyasasında iş disiplini, prensipleri ve çalışma yöntemleri ile saygın bir yere sahip olmuştur.

Dinçer Bakliyat çeyrek asırdır gıda ve hububat - bakliyat piyasasının içinde faaliyetini sürdürmektedir. Bu piyasaya girişimiz 1978’lere dayanmaktadır. Bu süreçte önce İstanbul’un eskiden gıda piyasası olan Eminönü - Unkapanı piyasası, daha sonra Anadolu Yakası’ndaki tedarik boşluğu fark edilmiş ve Dinçer önce Üsküdar Bağlarbaşı daha sonra kendi inşa ettiği Ümraniye’deki binasında faaliyetini devam etmiş ve etmektedir.

Dinçer Bakliyat olarak ürün portföyünüzden bahseder misiniz?

Dinçer Bakliyat’ın ürün portföyünde; Ülkemizin muhtelif yörelerinde yetişen baklagiller familyasına ait kırmızı mercimek, yeşil mercimek, sarı mercimek, beyaz fasulye, barbunya fasulye, koçbaşı nohut, bulgur, buğday, baldo pirinç ve pirincin bütün çeşitleri, Dinçer Salça, ayçiçeği yağı ve un da ürün potfoyümüzde yer almaktadır.

Bu ürünler çeşitlerine göre farklı gramajlarda üretilmektedir. Dinçer’in ürün portfoyündeki ürünler 1 kg, 2,5 kg , 5kg, 10kg, 25kg ve 50 kg’lık ambalajlarda tüketicilerine sunulmaktadır. Bu yıl tüketicilerine kolaylık olsun diye bakliyat ürün çeşitlerinde tek pişirimlik ve 500 gramlık ambalajlardaki ürünleri de üretim programına almış ve tüketicilerine sunmuştur.

Bayilik ağınız hakkında bilgi alabilirmiyiz?

Dinçer Bakliyat, öncelikle Marmara Bölgesi’nde, İstanbul Anadolu ve Avrupa Yakası’nda etkili olmayı hedeflemiştir. Bunu da başarmada önemli bir mesafe katetmiştir. Bursa, Kastamonu ve Samsun’da bayilik vermiş, çevre illerde de bayilik vermeyi düşünmektedir. Ayrıca Güneydoğu, Anadolu Bölgesi’nde Batman’da şubesi vardır. Bunun dışında bu yıl ayrıca dış ticaret konusunda bir departman oluşturmuş Taylan Onur Dinçer’in başarılı çalışmalarıyla Almanya, İsveç, Fransa, Arnavutluk ve Kosova’da bayilik oluşturmuştur.